img_0920.jpg

معرفی کتاب، خداحافظ گاری کوپر از رومن گاری

#خداحافظ_گاری_کوپریک #رمان نسبتا پیچیده با یک موضوع ساده به نام #عشق، از #رومن_گاری، جملات فوق العاده و قابل تامل که از زبان جوانی به نام لنی ، لنی شخصیتی بسیار #جذاب و دوست داشتنی دارد، یه اسکی باز حرفه ای که عاشق چوب های اسکی اش است و همیشه در همه جا همراهش است،او تقریبا بی سواد ولی در نقش دانای کل، او ازاد از قید تعلقات است و فوبیای وابستگی دارد تا جایی که در جمله پایان رمان نماینگر این موضوع است : اتومبیل را نگه داشت و خود را در بغل او انداخت و او را در اغوش فشرد ، چرا گریه می کنی؟ اونهایی که می گذارند و میرون را دوست ندارم، برای همینه که خودم اول میرم، اینطوری خاطر جمع ترم.

شخصیت مقابلش جس نیز نماد یک #دختر #وفادار است که با #عاشق شدنش دست به هر کاری برای رسیدن به لنی می کند، هر دو را بسیار دوست دارم و با انها همزاد پنداری نزدیکی می کنم، 

نکته جالبی که می توان در خصوص این کتاب عنوان کرد نسخه #انگلیسی کتاب اصلا مورد توجه واقع نشده است گاری بعد از ان ان را به فرانسه با نگاه #رومانتیک که مخصوص ادبیات فرانسه است باز نویسی می کند و ترجمه آقای #سروش_حبیبی نیز #ترجمه ان نسخه #فرانسه ان است.

این اثر مصداق بارز #هنر مدرنی است که ادعا های مسخره پست مدرن را در بوق و کرنا نمی کند و به راحتی خویشتن را از مدرن بودن می رهاند.

در این اثر را دوبار خواندمش و از این بابت بسیار راضی هستم، هر چند انتهای کتاب کمی سطحی می شود ولی این دلیل نمی شود زیبایی های اثر زیر سوال رود.

مهمترین موضوع أزادی از قید تعلقات است که بسیار فوق العاده است، این یعنی #خوشبتی ، بدان اگر به ان رسیدید قطعا خوشبختی یارتان شده است. این رمان فلسفی فوق العاده را حتما بخوانید و از ان لذت ببرید.
#حسین_نوروزی

‏‎#کتاب_بخوانیم#کتابخوانی#کتابدونی#مطالعه#معرفی_کتاب#پیشنهاد_کتاب#کتاب_خوب#کتاب_خوب_بخوانیم

‏#bookshelf#book

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked*