img_0644.jpg

سالی که گذشت، سالی که پیش روست، کوله پشتی ٩۶ حسین نوروزی

سالی که گذشت، سالی که پیش روست، کوله پشتی ٩۶ حسین نوروزی

 سال نو شمسی رو تبریک میگم، امیدوارم در این سال شادی یار همیشگی و سلامتی جزء جدا نشدنی زندگیتان باشد. خدا روشکر صفحات اجتماعی مختلف دوستان رو که چک میکنم پر از نو شدن و سراسر زندگیست.
امیر عزیز دوست و استاد عزیزم چند سالی هست کمپینی به نام کوله پشتی راه اندازی کرده که شما را ترغیب به مرور دستاوردهای گذشته و برنامه ریزی و تعیین هدف برای اینده می کند، که به نظر من این کار بسیار ارزشمند و قابل توجه است، من هم شما را دعوت میکنم در این کمپین همراه ما باشید.

امیر میگه تو زندگی یه کوله پشتی نامرئی داریم که همیشه همراهمون هست، توی این کوله پشتی دارایی مثبت و منفی می گذاریم و این دارایی ها هست که کیفیت زندگی ما را مشخص می کند. این دارایی ها شامل خاطرات، ارتباطات، تجربیات، احساسات میشه که ما در موقعیت های آینده کمک میکنه، باید یادمون باشه که کوله پشتی محدوده ونمیشه همه چیز رو با خودمون به سال بعد ببریم، این دارایی های همراه ما میتونه خاطرات و تجربیات شیرین و یا احساسات بد و منفی باشه که وزن کوله تعیین می شود و این وزن باعث کند شدن سرعت ما در زندگی می شود، پس باید دقت کنیم.

نوروز وقت بسیار مناسبی که بررسی کنیم که چی تو کوله داریم و برای سال جدید چی حمل می کنیم. آیا این چیزها کمک می کند؟ آیا راه درست و در سال گذشته رفتیم و آیا امسال آن مسیر را ادامه می دهیم.

در این کمپین شما باید به چند سوال پاسخ دهید، که به وأنها اشاره میکنم: 

۱- شما چه تجربیاتی از سال گذشته در این کوله پشتی قرار خواهید داد و در سال جدید نیز از همان استفاده خواهید کرد تا در زندگی موفق تر شوید.

۲- چه چیزی را از کوله تون خارج می کنید. چون هر چه این کوله سنگین تر باشد سرعت رشد و پیشرفت شما را کمتر می کند و خسته می شوید. پس چیزهایی که حملشون ارزش ندارد

۳- چه فرد یا افرادی را ملاقات کردید که تاثیرگذار بوده اند. آنها باعث شدن شما حس بهتری داشتید و می تواند به رشد و پیشرفت شما کمک کند.

۴- سنبل یا المان الهام بخش شما چیست؟ این می تونه یک شعر باشد، یا یه تصویر که وقتی نگاهش می کنید به شما انگیزه می دهد و شما را در رسیدن به هدف هدایت می کند.

ارزش این کار به اشتراک گذاری مطالب و آموختن از دیگران. این کمپ یادگیری بسیار تاثیرگذارتر از یادگیری های کلاسیک است. و این جوری می توانیم به رشد خودمون و جامعه مون کمک کنیم.

امیدوارم با این بهانه بتوانیم در سال جدید زندگی با کیفیت تری کنار عزیزانمون داشته باشیم.

سعی کردم توضیحات کاملی برای راهنمایی ارائه کنم، تا دچار سردرگمی نشوید:

اصلا دوست ندارم به خوبی و بدی اون سال گذشته اشاره کنم. پس مستقیم میرم به سراغ سوالات ، کوله پشتی من در سال ۹۶ به شرح زیر خواهد بود:

 

رویاهای من در سال گذشته:

– دستیابی به بالاترین جایزه ملی حوزه تخصصی (طراحی وب سایت )، راضی هستم چون برنده ۴ جایزه و یک کاندیداتوری در سطح ملی شدم

– به ثمر رساندن انجمن خیریه دوباره زندگی ( به ان دست یافتم)

– خلق برند شخصی ( عملی شد)

– ترجمه کتاب ( توانستم کتاب ٣٧ نکته موفقیت کار افرینان خودساخته را ترجمه کنم و کتابی دیگر را در دست ترجمه دارم)

– راه اندازی مجدد استدیو ( عملی شد، توانستم أستدیو دنون گرافیک را با استدیو یونیون پیوند دهم، و ان را به ثمر رسانم)

رویای من در سال جدید:

– گسترش و پرورش داشته هایم
مهمترین تجارب سال گذشته:

– مطالعه، تفکر، برنامه ریزی

در میان مسائل و مشکلات روزمره زندگی گاهی اوقات بایستی دست از تکاپو برداریم، به عقب نگاه کنیم و دوباره از نو شروع کنیم، کاری بسیار دشوار ولی موثر است و می تواند کمک شایانی به زندگی شما کند. مطالعه تخصصی و ازاد هر دو کمک شایانی در سال گذشته به من کرد و تصمیم گرفته ام در سال جدید به وسیله ابزار های الکترونیک و روشهای نوین مطالعه کیفیت این بخش زندگی ام را افزایش دهم. 

– سال گذشته حدی از استاندارد زندگی شخصی را امتحان کردم، بسیار مفید واقع شد، در سال جدید آن را گسترش خواهم داد.

– یه جاهایی میدونستم راه اشتباه هست ولی خودم را با دلایلل مختلف قانع می کردم ولی امسال سعی میکنم به جای نوجیح کردن وقانع کردن خودم، سریع راهم را تغییر دهم

– فرمول زندگی شاد = ساده کردن همه چیز (کار، ارتباط)
چه چیزی از کوله ام خارج میکنم؟

– ارتباطات زیاد ارزشی ندارد، ارتباط بایستی موثر و نزدیک باشد، پس ارتباطات بی کیفیت زندگی ام از کوله ام حذف خواهم کرد، ارتباط با گروهی که به من نزدیک هستند می تواند شادی هایم را دوچندان و غم هایم را نصف کند.

– خارج کردن کلمه موفقیت از کوله ام، واژه ای که این روزها بر سر زبان همه است، شاید بتوان گفت غلط مصطلح جوامع باشد، من آن را با رضایت جایگزین خواهم کرد تا از ندگی لذت بیشتری ببرم

– در سال های گذشته توانستم اثرات قضاوت دیگران را در مورد خودم از دست بدهم و زندگی را آن طور که دوست دارم و لذت می برم بازی کنم، خوشبختانه به اندازه انسانها راه برای درست زندگی کردن و رسیدن به رضایت درونی وجود دارد و ما مجبور به تقلید از زندگی دیگران نیستیم.
شعری که همیشه الهام بخش من در زندگی ام بوده و خواهد بود را هم امسال همراه خودم خواهم کرد:

دشمنِ خانگی از خصمِ برونی بَترست

‎بیشتر شکوه‌ی یوسف ز برادر باشد

صائب چه اعتبار به اخوان روزگار

یوسف به ریسمان برادر به چاه شد

جمع بندی :

این جمله از استیو جابز را باید سرلوحه زندگیمان قرار دهیم هر روز از خودت بپرس اگر امروز آخرین روز زندگیت باشه همین کاری که هست رو انجام میدی؟

امروز میدانم برای رشد و شکوفایی بیشترم در سال جدید نیاز به جسارت بیشتر و استرس کمتر دارم، رضا بهرامی عزیز از دوستان قدیمی ام بسیار زیبا اشاره می کنه: «خوب و از ته دل مبارزه کن! مهم نیست که بعدش چه اتفاقی خواهد افتاد … تو راضی خواهی بود».

در انتها از دوستانم میخواهم که با شرکت در این کمپین ابتدا خود و در مرحله بعدی دوستانی همچون من را در رسیدن هر چه بیشتر رضایت درونی راهنمایی کنند. 

پی نوشت:

پیشنهاد میکنم حتما به وب سایت امیر سر بزنید این باعث میشه دید بهتر و بازتری برای کوله پشتیتون داشته باشید

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked*