۱۴۷۲۷۶۶۰_۳۶۵۳۷۱۷۹۰۴۶۶۳۷۳_۳۵۴۵۸۶۰۱۲۸۳۹۱۵۶۱۲۱۶_n

رمان برادران سیسترز نوشته پاتریک دوویت ترجمه پیمان خاکسار

امروز قصد دارم از #کتابی که قبل از اثر منحصر بفرد #زوربای_یونانی #مطالعه کرده ام را بنویسم، #رمان #برادران_سیسترز ! از نامش منتظر کتابی با محتوای طنزی بودم، اما اینگونه نبود این کتاب ماجرای کتاب دربارهٔ زندگی دو برادر به نام‌های ایلای (Eli) (راوی ماجرا) و چارلی (Charlie) با نام خانوادگی سیسترز (Sisters) است که به‌عنوان دو آدم‌کش، شهرت زیادی دارند. داستان در سال ۱۸۵۱ (غرب وحشی) در اورگن و کالیفرنیا، همزمان با تب طلا رخ می‌دهد. ایلای و چارلی به‌دنبال کشتن هرمن کرمیت وارم راهی کالیفرنیا می‌شوند که در این مسیر اتفاقات بسیاری رخ می‌دهد و پس از رسیدن به مقصد، ماجرا به شکلی متفاوت با نقشهٔ ابتدایی ادامه پیدا می‌کند. پروتاگونیست این داستان، هر دو برادری هستند که در کنار یک‌دیگر ماجراهای متفاوت را پشت‌سر میگذارند. با خواندن برادران سیسترز فیلم های تارانتینو برأیم تدایی می شد، تا جایی که بعضی وقتها تعریفات آنقدر ملموس بود که حالم بد میشد، انگار دارم میبینم.
نویسنده این کتاب پاتریک دوویت است که در سال ٢٠١١ به همت مادرش به چاپ رسانید چون به دلیل عدم چاپ اثرش خودکشی کرد.
این کتاب در سال انتشارش، به‌شدت مورد توجه قرار گرفت و نامزد جایزهٔ ادبی #من_بوکر ۲۰۱۱ شد و تقریباً در تمام فهرست‌های بهترین کتاب‌های سال ۲۰۱۱نیز حضور داشت.
#ترجمه روان و دوست داشتنی #استاد و #دوست بزرگم #پیمان_خاکسار است، علاوه بر حس خوبی که نسبت به استادم دارم ترجمه ایشان را نیز می پسندم .
در ادامه به جمله ای از این کتاب اشاره میکنم : دنیا چه جور جایی می‌شد اگر پول طوقی نبود بر گردن و روح‌مان.
وقتی یه مزد بندازی پشت هر کاری٬ چیزی که قراره انجامش بدی یه جورایی مشروعیت پیدا می‌کنه٬ به نظر بقیه آبرومند می‌آد. می‌شه گفت به نظرم خیلی مهم می‌آد وقتی یه چیزی به بزرگی جون یه آدم به عهده من گذاشته می‌شه. خشونت کلام و رفتارش شگفت زده‌ام کرد٬ وقتی به خودم آمدم دیدم یک قدم به عقب رفته‌ام. گفتم تو دختر غیرعادی‌یی هستی.

در مخالفت با من گفت «این زندگیه که غیر عادیه نه من.» نمی‌دانستم در جواب چه بگویم. جمله‌ای از این درست‌تر نمی‌شد #کتاب #پیشنهاد #باید_خواند
#عکاسی #حسین_نوروزی #طراحی #photography #book #award #hosseinnorouzi #hossein_norouzi

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked*