img_1718.jpg

‎معرفی_کتاب #پنج_نقطه_قوت_برتر خود را بشناسید یا #استعداد یأب #کلیفتون #نوشته #تام_راث

#معرفی_کتاب #پنج_نقطه_قوت_برتر خود را بشناسید یا #استعداد یأب #کلیفتون #نوشته #تام_راث

مدتی بنا داشتم در حوزه استعداد یابی به خصوص کتاب استعدادیابی کلیفتون مطلبی ارایه کنم تا امروز این مهم میسر نشد، اهمیت استعداد یابی فردی بر هیچ کس پوشیده نیست اما قرار گرفتن در مسیر درست خود داستانی است پیچیده و در خور تامل، با توجه به طَی کردن این مسیر در طول زندگی خودم تصمیم دارم این تجربه را با شما به اشتراک بگذارم.

بیشتر افراد درباره توانمندی های خود و آگاهی ندارند و نمی توانند آن توانمندی ها را توصیف کنند، والدین به جای تمرکز بر توانمندی های برتر فرزند خود بر نقاط ضعف آنها تمرکز می کنند ولی واقعیت این چنین نیست کلید رشد انسان این است که خود را براساس آنچه که هست پرورش دهد و اگر انرژی خود را بر روی کارهایی که می توانیم، صرف کنیم فرصت های زیادی به وجود خواهد آمد

لازم است درک کنید شما نمی توانید به هرکسی که می خواهید تبدیل بشوید، فقط می توانید در آنچه که هستید پیشرفت های زیادی کنید

لازم میدانم این نکته را یاد آور شوم که این اثربیش از آنکه به یک منبع آموزشی نزدیک باشد، به یک کاتالوگ علمی نزدیک است و برای استفاده این ابزار عملی باید با دوره های حرفه ترکیب کند.

کتاب نتیجه تعامل پدر #روانشناسی نقاط قوت، پروفسور دونالد اَ کلیفتون همراه با تام راث و گروهی از دانشمندان #گالوپ می باشد که باهدف درک و شناخت بهتر توانایی ها و تمرکز جهت رشد انها تهیه گردید.

دو بخش دارد: بخش اول که به عنوان مقدمه و بخش دوم ٣۴ توانایی بارز را معرفی می کند

اصولی که نویسنده به انها می پردازد:

– پیمودن سخت ترین راه هدف اکثریت برنامه های آموزشی است. راهی که اغلب برای آن ساخته نشده ایم یا توانایی آن را نداریم

– تسلط و فائق آمدن بر نقاط ضعف به یکی از بخش های مهم ساختار #فرهنگی ما تبدیل شده است

این کار پیمودن سخت ترین راه برای موفقیت است

– ضرب المثل نادرستی میگوید: “اگر به اندازه کافی تلاش کنی، میتوانی به هر کسی که می خواهی تبدیل شوی”این صحبت باعث رشد ما نخواهد شد

– بیشتر افراد #موفق با استعدادهای برتر خود کارشان را شروع کرده اند

و در نهایت فرمول زیر ارایه می شود: استعداد × سرمایه گذاری = توانمندی (نقطه قوت)

پی نوشت : این درس بزرگ را از معلم خوبم جناب مهرانی اموختم و همین جا مجددا از ایشان سپاسگزاری می نمایم

#حسین_نوروزی

‏‎#کتاب_بخوانیم#کتابخوانی#مطالعه#پیشنهاد_کتاب#کتاب_خوب#کتاب_خوب_بخوانیم #مدیریت

‏#hossein_norouzi

#عکاسی #طراحی

#Photography #design

img_0434.jpg

مقاله: سبک زندگی؛ زندگی دیجیتال قسمت سوم

 

در این قسمت اخرین بخش مقاله سبک زندگی( زندگی دیجیتال) آرائه می شود.
۵- ما باید سعی کنیم با هویت واقعی در فضای دیجیتال حاضر شویم تا رفتار و برخورد واقعی ما باشد و هزینه داشته باشد. اگر هر رفتار ما هزینه داشته باشد آنگاه جملات و رفتار متفاوت خواهیم داشت و تصمیمات متفاوت میگیریم. حضور با هویت واقعی در فضای مجازی رفتار ما را پخته تر، اثربخش تر، کارآتر و مولد تر خواهد کرد.

۶- بحث های دیگری هم مطرح است که میگوید مراقب باشید دوستان خود را نفروشید. فضای دیجیتال سوگیری عجیبی به سمت فروش دوستان و تبدیل آنها به پول دارد. مثلا شاید دوست من راضی نباشد تا عکسی که با من در مهمانی داشته در صفحه اینستاگرام قرار بگیرد و لایک بخورد. 

اگر کمی دقت کنیم این پست و تعداد لایک های ان به زودی در صفحه شخصی من محو می شود ولی توجه داشته باشید شاید با سرنوشت و آینده دوستتان به خاطر تعدادی لایک معامله کرده باشید با توجه به فرهنگ بسیار پایین دیجتالی آینده دوستتان در معرض خطر قرار گیرد، شاید أو تمایلی به انتشار عکس خود نداشته باشد.

پس باید اجازه گرفت و این کسب اجازه در پست قید شود. 

مثال دیگه ای که میشه عنوان کرد ساختن کانال تلگرام و اضافه کردن هرآن کسی که به عنوان دوست یا همکار شماره اش را داریم ، در صورتی که این کار عرف دارد ، شما باید به خود را به روش صحیح معرفی کنید 

تا وجه و نگاه مثبتی را به خود جلب کنید ، در غیر این صورت شما نتنها موفق نبوده اید، بلکه هزینه بالایی برای این عمل پرداخت کرده و تمام اعتماد را از خود صلب کرده أید، 

دقت داشته باشید اگر شما شماره من را دارید برای این نیست که کانال خودتون را شروع کنید و من را به اجبار أضافه کنید و تجارت خود را انجام دهید، این عین تجاوز به حقوق دیگری است و اسپمینگ نام دارد و قابل شکایت است.

در این حالت شما دوستتان و عزیزتان را به راحتی و رایگان معامله کرده اید.

لازم به یاد اوری است که این مطالب بر گرفته از کتاب برنامه یا برنامه ریزی از داگلاس راشکوف بوده است.

امیدوارم که این مجموعه مطالب مفید واقع شده باشد

مقاله به صورت مستقیم PDF 

https://goo.gl/FJ6A23
پی نوشت : ارشیو کل مطالب در وبلاگ موجود می باشد

Www.hosseinnorouzi.com/blog

#حسین_نوروزی 

#مقاله #سبک_زندگی #تکنولوژی #زندگی #دیجیتال #مدیریت 

img_0434-1.jpg

مقاله: سبک زندگی؛ زندگی دیجیتال قسمت دوم

در این پست قصد دارم قسمت بعدی مقاله سبک زندگی را آرائه کنم، لازم است قبل خواندن مقاله توضیح کوتاهی در خصوص بدانید، همانطور که میدانید من مطالب را برای اینستاگرام اماده میکنم و اینستاگرام هم محدودیت کاراکتر دارد به همین دلیل مقاله در چند بخش ارایه می شود ، در نهایت من ان را به صورت پی دی الف و به صورت یکجا آرائه خواهم کرد.موضوع مقاله: زندگی دیجیتال 

قسمت دوم
۳- یادمون باشه پیشنهادهایی که در دنیای تکنولوژی به ما داده میشود همیشه بهترین پیشنهاد نخواهد بود. من در خیلی از جاها وقتی سایت ها و نرم افزارها به من گزینه ای میدهند، اوکی یا کنسل ، دنبال گزینه هیچکدام هستم و همیشه شک و تردید دارم. 

تکنولوژی یه جوری برای ما جا انداخته که من دارم همه پیشنهادات رو به بهترین وجه آرائه میکنم، سرچ میکنی تو صفحه اول بهترینها رو بهت معرفی میکنم، من که تمام به روز رسانی های نرم افزاری رو انجام میدهم،

همه پیشنهادها را نباید به راحتی پذیرفت. هیچ لزومی ندارد ما همیشه اخرین أبدیت ها و به روز رسانی ها رو داشته باشیم، چرا که تغییرات ممکنه دردسر زیادی إیجاد کنند، مثلا شرکت هایی مثل اپل مشتاقانه مایلند که آخرین ابدیتها را داشته باشیم، ولی شاید لازم نباشد ما این کار را انجام دهیم چون نیازی به آن نداریم. 

یا شاید چیزی که به دنبالش هستیم آن چیزی نباشد که گوگل در صفحه اولش به ما پیشنهاد میدهد و مطلوب ما نباشد، در جستجو موضوع ترجیح جغرافیایی مطرح است یعنی اگر در ایران سرچ میکنید بهترین پیشنهاد در ایران برای شما آرائه می شود، شاید شما بخواهید بهترین گزینه در کشور ألمان را بدانید. تکنولوژی فضای بسیار گسترده ای دارد که خیلی جاها هم مثبت بوده اما ما باید بدانیم که ما حق انتخاب داریم.

۴- نکته بعد این است که در فضای دیجیتال اطلاعات تکه و پاره زیاد است. وقتی راجع به موضوعی سرچ میکنیم نتایجی میبینیم که بعید است همیشه درست باشند. هر داده ای در فضای دیجیتال ذینفعی دارد و الزاما این نیست که ذینفعان همه واقعیت را به ما نشان دهند. شاید به نفع آنها باشد که ما چیز غیر واقعی یا بخشی از واقعیت را بدانیم.

 یعنی وقتی ما سرچ میکنیم دنیای دیجیتال به پیشنهاد میدهد و ما ان را معیار و ملاک خود قرار میدهیم و سوگیری این موضوع را دارد که چیزی که تو سرچ کردی همه همین طور میبینند پس صحیح است ولی این إلزاما درست نیست و نباید اعتماد کرد.

در پست بعدی قسمت سوم را آرائه خواهم کرد، ممنون که همراه بودید…

پی نوشت : ارشیو کل مطالب در وبلاگ موجود می باشد

Www.hosseinnorouzi.com/blog

#حسین_نوروزی 

#مقاله #سبک_زندگی #تکنولوژی

img_0434.jpg

مقاله: سبک زندگی؛ زندگی دیجیتال قسمت اول

چند وقتی است مشغول پروژه در #سیمای جمهوری إسلامی شده ام با موضوع سبک زندگی، حرکت نو آورانه ای در سطح #ملی با نگرش #آموزش شیوه صحیح #مصرف و ارتقاء #فرهنگ_اجتماعی.

هر فردی بایستی به نوبه خود در حوزه تخصصی خود اقدام به ارتقاء سطح کیفی فرهنگ خود کند و این وظیفه جدانشدنی هر فرد است، در همین راستا تصمیم گرفتم در خصوص حوزه تخصصی خودم اقدام به نشر سری مطالبی کنم، این مقالات تحت عنوان سبک زندگی، به صورت سری آرائه خواهد شد.

اولین موضوعی که تصمیم به آرائه ان دارم موضوع روز و بسیار با اهمیت زندگی دیجیتال می باشد، در اولین بخش این مقاله همراه من باشید.

موضوع مقاله: زندگی دیجیتال 

قسمت اول

ما میفهمیم که هرچیزی خوب و بد دارد، میفهمیم که اسلحه میتواند هم برای کار خوب و هم برای کار بد استفاده شود، میفهمیم که خیلی ها میگویند در رابطه با تکنولوژی هر ابزاری را نمیتوان به راحتی قضاوت کرد و مهم این است که چگونه استفاده میشود. اینها را میگوید تا به این مطلب برسد که این را بپذیرید که در هر حال تعداد انسانهایی که با اسلحه کشته میشوند بسیار بیشتر از آنهایی هستند که با بالش خفه شدند. بنابراین میتوان فرض کرد که اسلحه در مقایسه با بالش سوگیری بیشتری به سمت مرگ دارد.

در کنار همه توضیحات داده شده وقتی سراغ ابزارهای تکنولوژی (موبایل و لپ تاپ و … ) میرویم میبینیم که یکسری سوگیری و مفروضاتی وجود دارد. یکسری چیزها در ذات تکنولوژی وجود دارد که اگر کنترلشان نکنیم آنها ما را کنترل میکنند. در ذیل مطالبی را در خصوص زندگی دیجیتال مطرح است که به صورت مختصر شرح می دهم: 

۱- تا حالا شده کسی به شما بگه چرا پروفایل اینستاگرامتون بازه؟! نه ، ولی میگند چرا اکانت بسته است ؟!

 بله خیلی زیاد !!!

همه ما باید بدانیم که آنلاین بودن یا نبودن یک انتخاب است. حق هرکسی است.

اگر شما به هر دلیلی مدتی آنلاین نباشید کسی نمیتواند شما را بازخواست کند، که چرا نیستید !!!، یک فرد وظیفه ندارد همیشه آنلاین باشد. پس سوگیری دارد به سمت آنلاین بودن و به اشتراک گذاشتن اطلاعات.

 شما در شرایط عادی باید آنلاین باشی و حال حاضرتان را به اشتراک بگذارید. پس انلاین بودن ، در دسترس بودن ما یک انتخابه، نه یک اجبار، نه یک نرم و نه یک هنجار.
در پست بعدی قسمت دوم را آرائه خواهم کرد، با من همراه باشید…

پی نوشت : ارشیو کل مطالب در وبلاگ موجود می باشد

Www.hosseinnorouzi.com/blog

#حسین_نوروزی 

٨/١١/٩۵

#مقاله #سبک_زندگی #تکنولوژی #زندگی #دیجیتال #مدیریت