img_1718.jpg

‎معرفی_کتاب #پنج_نقطه_قوت_برتر خود را بشناسید یا #استعداد یأب #کلیفتون #نوشته #تام_راث

#معرفی_کتاب #پنج_نقطه_قوت_برتر خود را بشناسید یا #استعداد یأب #کلیفتون #نوشته #تام_راث

مدتی بنا داشتم در حوزه استعداد یابی به خصوص کتاب استعدادیابی کلیفتون مطلبی ارایه کنم تا امروز این مهم میسر نشد، اهمیت استعداد یابی فردی بر هیچ کس پوشیده نیست اما قرار گرفتن در مسیر درست خود داستانی است پیچیده و در خور تامل، با توجه به طَی کردن این مسیر در طول زندگی خودم تصمیم دارم این تجربه را با شما به اشتراک بگذارم.

بیشتر افراد درباره توانمندی های خود و آگاهی ندارند و نمی توانند آن توانمندی ها را توصیف کنند، والدین به جای تمرکز بر توانمندی های برتر فرزند خود بر نقاط ضعف آنها تمرکز می کنند ولی واقعیت این چنین نیست کلید رشد انسان این است که خود را براساس آنچه که هست پرورش دهد و اگر انرژی خود را بر روی کارهایی که می توانیم، صرف کنیم فرصت های زیادی به وجود خواهد آمد

لازم است درک کنید شما نمی توانید به هرکسی که می خواهید تبدیل بشوید، فقط می توانید در آنچه که هستید پیشرفت های زیادی کنید

لازم میدانم این نکته را یاد آور شوم که این اثربیش از آنکه به یک منبع آموزشی نزدیک باشد، به یک کاتالوگ علمی نزدیک است و برای استفاده این ابزار عملی باید با دوره های حرفه ترکیب کند.

کتاب نتیجه تعامل پدر #روانشناسی نقاط قوت، پروفسور دونالد اَ کلیفتون همراه با تام راث و گروهی از دانشمندان #گالوپ می باشد که باهدف درک و شناخت بهتر توانایی ها و تمرکز جهت رشد انها تهیه گردید.

دو بخش دارد: بخش اول که به عنوان مقدمه و بخش دوم ٣۴ توانایی بارز را معرفی می کند

اصولی که نویسنده به انها می پردازد:

– پیمودن سخت ترین راه هدف اکثریت برنامه های آموزشی است. راهی که اغلب برای آن ساخته نشده ایم یا توانایی آن را نداریم

– تسلط و فائق آمدن بر نقاط ضعف به یکی از بخش های مهم ساختار #فرهنگی ما تبدیل شده است

این کار پیمودن سخت ترین راه برای موفقیت است

– ضرب المثل نادرستی میگوید: “اگر به اندازه کافی تلاش کنی، میتوانی به هر کسی که می خواهی تبدیل شوی”این صحبت باعث رشد ما نخواهد شد

– بیشتر افراد #موفق با استعدادهای برتر خود کارشان را شروع کرده اند

و در نهایت فرمول زیر ارایه می شود: استعداد × سرمایه گذاری = توانمندی (نقطه قوت)

پی نوشت : این درس بزرگ را از معلم خوبم جناب مهرانی اموختم و همین جا مجددا از ایشان سپاسگزاری می نمایم

#حسین_نوروزی

‏‎#کتاب_بخوانیم#کتابخوانی#مطالعه#پیشنهاد_کتاب#کتاب_خوب#کتاب_خوب_بخوانیم #مدیریت

‏#hossein_norouzi

#عکاسی #طراحی

#Photography #design

img_1707.jpg

معرفی کتاب : هاگاکوره نوشته یاماموتوچونه نشر چشمه (قسمت دوم)

این پست ادامه کتاب هاگاکوره (پوشیده با برگ ها) نوشته یاماموتو چونه تومو از نشر چشمه می باشد:
– جوهره ی طریقت سامورایی مرگ است. آن گاه که باید بین مرگ و زندگی یکی را انتخاب کنی بی درنگ مرگ را برگزین. دشوار نیست؛ مصمم باش و پیش رو. اینکه بگوییم مردن بدون رسیدن به هدف خود مرگی بی ارزش است راهی است سبکسرانه برای پیچیده کردن موضوع. آن هنگام که تحت فشار انتخاب زندگی یا مرگ قرار گرفته ای لزومی هم ندارد به هدف خود برسی.
– خرد آن کسی که با مشورت خواهی از دیگران تعالی یافته است به درختی تناور با ریشه های بسیار در خاک ماند. اندیشه ی مرد تنها همچون نهالی بی ریشه در خاک است
– این تصور که نیکوکاری بهترین شیوه ی زندگی است و زندگی خویش را صرف نیکی به دیگران کردن٬ بالعکس٬ تو را به بیراهه های بسیار خواهد کشاند
– در زندگی انسان٬ مراحلی در جست و جوی دانش وجود دارد. در پایین ترین سطح٬ هرچه شخص تلاش می کند هیچ ثمری نمی برد. در سطحی بالاتر او مفتون توانایی های خویش است و از تحسین دیگران به دل شاد می شود و از ناتوانی دوستان و آشنایان خود اندوهگین می شود. این مرد ارزش دارد. در والاترین مرتبه مرد چنان به نظر می رسد که گویی هیچ نمی داند. اما مرحله ای متعالی نیز هست که والاترین آنهاست. در این مرحله انسان می داند که راه حقیقت را ژرفایی بی پایان است و هرگز نمی اندیشد که سلوک او به پایان رسیده است.
– مردی که یک بار اشتباهی مرتکب می شود به خاطر پشیمانی خویش صبورتر و کارامدتر از پیش خواهد بود. مردی که هیچ گاه اشتباهی مرتکب نشده باشد شایسته ی اعتماد نیست.
– شرم آور است که مردانن جوان امروز بسیار حسابگرند و غره به دارایی های مادی خویش. مردانی که قلبی حسابگر دارند بی بهره از تکلیف اند و کسی که بی بهره از تکلیف باشد عزت نفس نیز ندارد.
پی نوشت : این کتاب بسیار اموزنده است و میتوان فرهنگ سلوک شرق را به خوبی در ان لمس کرد امیدوارم با این دو پست توانسته باشم حق مطلب را ادا کرده باشم .
#حسین_نوروزی
‎#کتاب_بخوانیم#کتابخوانی#مطالعه#معرفی_کتاب#پیشنهاد_کتاب#کتاب_خوب#کتاب_خوب_بخوانیم
#bookshelf#book#bookme#bookish#bookworm#bookwithme#reading#booktime #hossein_norouzi
#عکاسی #طراحی
#Photography #design

img_0911.jpg

تبریک نیمه شعبان

این عید بزرگ بر همه دوستان عزیز مبارک باد‎قاصدک#
‎قاصدک ! هان ، چه خبر آوردی ؟

‎از کجا وز که خبر آوردی ؟

‎خوش خبر باشی ، اما ،‌اما

‎گرد بام و در من

‎بی ثمر می گردی

‎انتظار خبری نیست

‎مرا

‎نه ز یاری نه ز دیار و دیاری باری

‎برو آنجا که بود چشمی و گوشی با کس

‎برو آنجا که تو را منتظرند

‎قاصدک

‎در دل من همه کورند و کرند

‎دست بردار ازین در وطن خویش غریب

‎قاصد تجربه های همه تلخ

‎با دلم می گوید

‎که دروغی تو ، دروغ

‎که

‎فریبی تو. ، فریب

‎قاصدک

‎ هان ، ولی … آخر … ای وای

‎راستی آیا رفتی با باد ؟

‎با توام ، آی! کجا رفتی ؟ آی

‎راستی آیا جایی خبری هست هنوز ؟

‎مانده خاکستر گرمی ، جایی ؟

‎در اجاقی طمع شعله نمی بندم خردک شرری هست هنوز ؟

‎قاصدک

‎ابرهای همه عالم شب و روز

‎در دلم می گریند

#نمیمه_شعبان 

‎#اخوان_ثالث #شعر #عکس#گل #حسین_نوروزی #زندگی #photography #photo #flowers #iran #life #live

img_0876.jpg

عرض تسلیت خدمت خانواده های معدن چیان

با این همه داغی که دلم دید و تبارممن این همه غم را به دلم یاد ندارم

بدرود امیدم نفسم عشق عزیزم

آهسته برو پشت سرت آب بریزم
#تسلیت واژه کوچکی ست در برابر این #غم بزرگی که پیش آمد . امیدوارم خداوند به خانواده های داغدار #معدن چیان #آزادشهرصبر مسئلت نماید
#حجت_اشرف_زاده

#کوچ

#معدن

#معدن_چی

#معدن_گلستان

#آزاد_شهر

#گلستان

#هموطن_تسلیت

#گل #عکاسی #photography #photo#flowers #idea #design #طراحی

img_0644.jpg

سالی که گذشت، سالی که پیش روست، کوله پشتی ٩۶ حسین نوروزی

سالی که گذشت، سالی که پیش روست، کوله پشتی ٩۶ حسین نوروزی

 سال نو شمسی رو تبریک میگم، امیدوارم در این سال شادی یار همیشگی و سلامتی جزء جدا نشدنی زندگیتان باشد. خدا روشکر صفحات اجتماعی مختلف دوستان رو که چک میکنم پر از نو شدن و سراسر زندگیست.
امیر عزیز دوست و استاد عزیزم چند سالی هست کمپینی به نام کوله پشتی راه اندازی کرده که شما را ترغیب به مرور دستاوردهای گذشته و برنامه ریزی و تعیین هدف برای اینده می کند، که به نظر من این کار بسیار ارزشمند و قابل توجه است، من هم شما را دعوت میکنم در این کمپین همراه ما باشید.

امیر میگه تو زندگی یه کوله پشتی نامرئی داریم که همیشه همراهمون هست، توی این کوله پشتی دارایی مثبت و منفی می گذاریم و این دارایی ها هست که کیفیت زندگی ما را مشخص می کند. این دارایی ها شامل خاطرات، ارتباطات، تجربیات، احساسات میشه که ما در موقعیت های آینده کمک میکنه، باید یادمون باشه که کوله پشتی محدوده ونمیشه همه چیز رو با خودمون به سال بعد ببریم، این دارایی های همراه ما میتونه خاطرات و تجربیات شیرین و یا احساسات بد و منفی باشه که وزن کوله تعیین می شود و این وزن باعث کند شدن سرعت ما در زندگی می شود، پس باید دقت کنیم.

نوروز وقت بسیار مناسبی که بررسی کنیم که چی تو کوله داریم و برای سال جدید چی حمل می کنیم. آیا این چیزها کمک می کند؟ آیا راه درست و در سال گذشته رفتیم و آیا امسال آن مسیر را ادامه می دهیم.

در این کمپین شما باید به چند سوال پاسخ دهید، که به وأنها اشاره میکنم: 

۱- شما چه تجربیاتی از سال گذشته در این کوله پشتی قرار خواهید داد و در سال جدید نیز از همان استفاده خواهید کرد تا در زندگی موفق تر شوید.

۲- چه چیزی را از کوله تون خارج می کنید. چون هر چه این کوله سنگین تر باشد سرعت رشد و پیشرفت شما را کمتر می کند و خسته می شوید. پس چیزهایی که حملشون ارزش ندارد

۳- چه فرد یا افرادی را ملاقات کردید که تاثیرگذار بوده اند. آنها باعث شدن شما حس بهتری داشتید و می تواند به رشد و پیشرفت شما کمک کند.

۴- سنبل یا المان الهام بخش شما چیست؟ این می تونه یک شعر باشد، یا یه تصویر که وقتی نگاهش می کنید به شما انگیزه می دهد و شما را در رسیدن به هدف هدایت می کند.

ارزش این کار به اشتراک گذاری مطالب و آموختن از دیگران. این کمپ یادگیری بسیار تاثیرگذارتر از یادگیری های کلاسیک است. و این جوری می توانیم به رشد خودمون و جامعه مون کمک کنیم.

امیدوارم با این بهانه بتوانیم در سال جدید زندگی با کیفیت تری کنار عزیزانمون داشته باشیم.

سعی کردم توضیحات کاملی برای راهنمایی ارائه کنم، تا دچار سردرگمی نشوید:

اصلا دوست ندارم به خوبی و بدی اون سال گذشته اشاره کنم. پس مستقیم میرم به سراغ سوالات ، کوله پشتی من در سال ۹۶ به شرح زیر خواهد بود:

 

رویاهای من در سال گذشته:

– دستیابی به بالاترین جایزه ملی حوزه تخصصی (طراحی وب سایت )، راضی هستم چون برنده ۴ جایزه و یک کاندیداتوری در سطح ملی شدم

– به ثمر رساندن انجمن خیریه دوباره زندگی ( به ان دست یافتم)

– خلق برند شخصی ( عملی شد)

– ترجمه کتاب ( توانستم کتاب ٣٧ نکته موفقیت کار افرینان خودساخته را ترجمه کنم و کتابی دیگر را در دست ترجمه دارم)

– راه اندازی مجدد استدیو ( عملی شد، توانستم أستدیو دنون گرافیک را با استدیو یونیون پیوند دهم، و ان را به ثمر رسانم)

رویای من در سال جدید:

– گسترش و پرورش داشته هایم
مهمترین تجارب سال گذشته:

– مطالعه، تفکر، برنامه ریزی

در میان مسائل و مشکلات روزمره زندگی گاهی اوقات بایستی دست از تکاپو برداریم، به عقب نگاه کنیم و دوباره از نو شروع کنیم، کاری بسیار دشوار ولی موثر است و می تواند کمک شایانی به زندگی شما کند. مطالعه تخصصی و ازاد هر دو کمک شایانی در سال گذشته به من کرد و تصمیم گرفته ام در سال جدید به وسیله ابزار های الکترونیک و روشهای نوین مطالعه کیفیت این بخش زندگی ام را افزایش دهم. 

– سال گذشته حدی از استاندارد زندگی شخصی را امتحان کردم، بسیار مفید واقع شد، در سال جدید آن را گسترش خواهم داد.

– یه جاهایی میدونستم راه اشتباه هست ولی خودم را با دلایلل مختلف قانع می کردم ولی امسال سعی میکنم به جای نوجیح کردن وقانع کردن خودم، سریع راهم را تغییر دهم

– فرمول زندگی شاد = ساده کردن همه چیز (کار، ارتباط)
چه چیزی از کوله ام خارج میکنم؟

– ارتباطات زیاد ارزشی ندارد، ارتباط بایستی موثر و نزدیک باشد، پس ارتباطات بی کیفیت زندگی ام از کوله ام حذف خواهم کرد، ارتباط با گروهی که به من نزدیک هستند می تواند شادی هایم را دوچندان و غم هایم را نصف کند.

– خارج کردن کلمه موفقیت از کوله ام، واژه ای که این روزها بر سر زبان همه است، شاید بتوان گفت غلط مصطلح جوامع باشد، من آن را با رضایت جایگزین خواهم کرد تا از ندگی لذت بیشتری ببرم

– در سال های گذشته توانستم اثرات قضاوت دیگران را در مورد خودم از دست بدهم و زندگی را آن طور که دوست دارم و لذت می برم بازی کنم، خوشبختانه به اندازه انسانها راه برای درست زندگی کردن و رسیدن به رضایت درونی وجود دارد و ما مجبور به تقلید از زندگی دیگران نیستیم.
شعری که همیشه الهام بخش من در زندگی ام بوده و خواهد بود را هم امسال همراه خودم خواهم کرد:

دشمنِ خانگی از خصمِ برونی بَترست

‎بیشتر شکوه‌ی یوسف ز برادر باشد

صائب چه اعتبار به اخوان روزگار

یوسف به ریسمان برادر به چاه شد

جمع بندی :

این جمله از استیو جابز را باید سرلوحه زندگیمان قرار دهیم هر روز از خودت بپرس اگر امروز آخرین روز زندگیت باشه همین کاری که هست رو انجام میدی؟

امروز میدانم برای رشد و شکوفایی بیشترم در سال جدید نیاز به جسارت بیشتر و استرس کمتر دارم، رضا بهرامی عزیز از دوستان قدیمی ام بسیار زیبا اشاره می کنه: «خوب و از ته دل مبارزه کن! مهم نیست که بعدش چه اتفاقی خواهد افتاد … تو راضی خواهی بود».

در انتها از دوستانم میخواهم که با شرکت در این کمپین ابتدا خود و در مرحله بعدی دوستانی همچون من را در رسیدن هر چه بیشتر رضایت درونی راهنمایی کنند. 

پی نوشت:

پیشنهاد میکنم حتما به وب سایت امیر سر بزنید این باعث میشه دید بهتر و بازتری برای کوله پشتیتون داشته باشید

img_0433.jpg

جشنواره وب ایران، لطفا حمایت کنید

چند روزی است رای گیری جشنواره وب ایران اغاز شده است، من هم به عنوان یک طراح وب در این جشنواره شرکت کرده ام، جشنواره محلی برای معرفی بهترین های وب فارسی است، ٨ سال است این جشنواره با معرفی وب سایت های برتر در حال فعالیت است، امسال نهمین جشنواره وب و موبایل ایران توسط انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی ایران و همکاری مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود ، این دوره در حالی برگزار می شود که تا کنون بیش از ١۴ هزار وب سایت فارسی در ان شرکت کرده اند، و تا کنون بیش از ١١٠ هزار رای مردمی ثبت گردیده است، این حجم خود نشان اعتبار این مجموعه است.جشنواره در دو بخش داوری خواهد شد، بخش اول هیت داوران و بخش دوم آرای مردمی است.
من در بخش آرای مردمی از دوستانم درخواست دارم با رأی دادن به وب سایت شخصی اینجانب، از من حمایت کنید.
روال مسابقه:

‎برای رأی ، کافیست از به صفحه اصلی وب سایت من مراجعه کرده و روی بنر آبی بالا سمت راست کلیک کنید و به صفحه من در وب‌سایت جشنواره وب ایران مراجعه نموده و دکمه لایک (شکل قلب) را کلیک کنید.

‎در صورتی که مرورگرتان به اکانت گوگل یا یاهو وارد نشده باشد، از کادر باز شده یکی از گزینه‌ها (با توجه به ایمیل‌تان) را انتخاب کنید و در مرحله بعد، اتصال جشنواره وب را تایید کنید.

‎با انجام این مراحل، رای مثبت شما، ثبت خواهد شد.

پیشاپیش از محبتتون کمال تشکر را دارم
شما می توانید از لینک ذیل رأی خود را ثبت بفرمایید.

وب سایت شخصی من

https://goo.gl/pFSROv
دوستان در صورت تمایل از طریق لینک ذیل به سایر اثار من رای دهید

لینک سایر آثار

Www.alerts.ir/